Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma, nad 2500 Kč dárek dle vlastního výběru.

Pozor, změna času! Odborné tipy na usínání

 

V současnosti si už každý druhý Němec stěžuje na problémy s usínáním nebo se spánkem během noci. Náročné situace, jako například aktuální problém změny času, mají negativní vliv na fyzický biorytmus. Poznejte odborné tipy, které vám mohou pomoci  usnout snadněji.  

Noční výzva v zimním období

Aktuální změna na zimní čas skutečně narušuje náš biorytmus. Cítíme, že v jistém čase se den mění na noc. Únava během dne, večerní problém s usínáním a ranní problém se vstáváním jsou někdy skutečnými výzvami. Pravidelný a především klidný spánek je důležitý pro každého z nás, protože během této doby odpočinku probíhají  procesy fyzické i mentální regenerace, které nám umožňují každou noc se regenerovat a připravit na následující den.

Často se ptáme: „špatně ses vyspal“? Když se řekne „špatně“, často tím myslíme příliš krátce nebo přerušovaně a důsledky špatného spánku jsou různé. Náš výkon se rapidně snižuje, máme problémy s koncentrací, a z dlouhodobého hlediska existuje i hrozba zdravotních následků, jako jsou kardiovaskulární problémy, nadváha nebo diabetes.

Spolu s naším výzkumníkem v oblasti spánku a generálním ředitelem Dr. Markusem Dworakem jsme sesbírali praktické odborné tipy pro pohodlné usínání a klidný spánek.

10 odborných tipů na usínání

  1. Snažte se zavést pravidelný rytmus spánku a bdění. Alespoň během týdne byste měli chodit spát v podobném čase a vstávat v podobném čase, aby si vaše tělo zvyklo na pravidelný režim.
  2. Pokud vám trvá usnout trochu déle nebo váš spánek přerušuje vstávání během noci, nevyvíjejte na sebe tlak. Většina lidí neví, že všichni se budíme průměrně 28krát za noc! Obvykle si však nepamatujeme probuzení, které trvá kratší než 3 minuty. Buďte tedy klidní a nedívejte se na hodinky.
  3. Pilulky na spaní jsou často pokušením, ale většina z nich ovlivňuje váš spánek nepřirozeným způsobem a částečně dokonce snižuje regeneraci během noci. Spoléhejte se raději na přírodní metody a tipy.
  4. Stres je čistý jed! Před spaním byste měli vědomě relaxovat, například vyzkoušet osvědčené večerní čtení.
  5. Důležité je prostředí, ve kterém spíte, protože jakékoliv rušení nám může bránit dosáhnout dostatečný odpočinek. Tmavá a tichá místnost nás uvolňuje a pomáhá nám usnout.
  6. V každém případě se ujistěte, že je v ložnici dostatek kyslíku a čerstvého vzduchu. Doporučují se také chladné teploty okolo 18 ° C, aby váš spánek nerušily pocity chladu ani návaly tepla.
  7. Cvičení je důležité, protože pravidelné sportovní aktivity podporují spánek, stimulují metabolismus v mozku a v těle a mají mnohé jiné pozitivní účinky. Sportovní aktivity byste však neměli provádět krátce před spaním a neměly by být příliš intenzivní, abyste se vyhnuli nadměrné zátěži.
  8. Pokud je to možné, před spaním nejezte těžká jídla s vysokým obsahem tuku, které stimulují trávení a zhoršují schopnost usnout.
  9. 3 až 4 hodiny před spaním nejezte potraviny s obsahem kofeinu, protože kofein stimuluje nervový systém a brání vám usnout a může vás ze spánku budit. Káva také tak chutná mnohem lépe ráno!
  10. Alkohol má krátkodobý uklidňující účinek, ale během noci vytváří rozkladné produkty, které narušují váš spánek.

Závěr

Díky těmto tipům byste měli zvládnout změnu času zdravě a odpočatí. Držím vám palce a doufám, že začnete zimu odpočatí a plní očekávání.

Zdravíme vás všechny a vidíme se brzy!

Vaše Alisia

Autorka: Alisia ze smartsleep®

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies