Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma, nad 2500 Kč dárek dle vlastního výběru.

5 MÝTŮ O PÉČI O PLEŤ S VITAMÍNEM C

 

(A PROČ JI POTŘEBUJETE I VY)

Vitamín C je známý superhrdina, který obnovuje pokožku a dodává jí zářivost. Nezesvětlí mi ale pokožku a neukradne mi letní opálení? 
Jsou všechny výrobky s vitamínem C stejné?

Pojďme se na to podívat.

MÝTUS Č. 1

Vitamín C ve složeních výrobků rychle oxiduje a ztrácí své superschopnosti.

Pravda: nemusí to tak být!

Vitamín C má trochu špatnou reputaci co se týče stability – ale ve skutečnosti to závisí na použité formě vitamínu C a celkového složení.

Samozřejmě tato složka může být zrádná, vyžaduje si opravdu hloubkové poznatky a speciální podmínky, aby se tyto skvělé vlastnosti udržely na maximu. Avšak neexistuje nic, co by nebylo možné vyřešit. Ve skutečnosti existují různé deriváty vitamínu C a některé z nich mají lepší stabilitu a účinek jak jiné.

MÁDARA krycí pleťový krém s vitamínem C obsahuje glukosid kyseliny askorbové, stabilizovanou formu vitamínu C, která je vysoce odolná vůči oxidaci. Toto složená prošlo i nezávislými testy stability pro zajištění přítomnosti glukosidu kyseliny askorbové a jeho účinnosti až do data expirace.

MÝTUS Č. 2

Je dráždivý a může zvýšit citlivost pokožky

Pravda: rozumně navržené výrobky péče o pleť s vitamínem C jsou dostatečně jemné pro všechny typy pokožky.

Některé formy vitamínu C mohou pomoci podpořit obnovu pokožky a dokonce i hojení, pokud byla pokožka zasažena vlivy životního prostředí nebo faktory životního stylu.

Velkým přínosem bude hlavně po dlouhých, tmavých zimních měsících, jelikož pokožce vrátí zářivost a krásu a chrání ji před externími stresovými faktory, aby je během roku pokožce zase neukradly. Některé deriváty vitamínu C, jako například jeho nejčastější forma kyselina L-askorbová, mohou jemně dráždit pokožku, která není zvyklá na takovéto účinky.

Dobrou zprávou je, že glukosid kyseliny askorbové, který tvoří ústřední složku krycího pleťového krému s vitamínem C, má všechny pozitivní vlastnosti čistého vitamínu C, ale je mnohem jemnější k pokožce. Potěšíme vás i tím, že složení taktéž prošlo dermatologickými testy pro zajištění maximální účinnosti a bezpečnosti.

MÝTUS Č. 3

Slunce je vaším nepřítelem, používáte-li výrobky péče o pleť s vitamínem C

Pravda: ve skutečnosti mohou být dobrými přáteli

Existuje populární domněnka, že by se vitamín C neměl používat během slunečného období a pokud ho používáte, za každou cenu byste se měli vyhýbat slunečnímu záření.

Vitamín C ve skutečnosti může být vaším oblíbeným zachráncem před sluncem, především v kombinaci s vitamínem E tato silná dvojka antioxidantů pomáhá bojovat proti oxidačnímu stresu, poškození způsobenému slunečním zářením a příznakům fotostárnutí.

Samozřejmě hned po nanesení krému s vitamínem C byste neměli rovnou běžet na pláž, ale je dobré jej používat na noc pro podporu tvorby kolagenu a obnovu pokožky během spánku – především po vystavení se UVA/UVB záření.

MÝTUS Č. 4

Zesvětluje vaši pokožku a ukradne vám opálenou zářivost

Pravda: nezesvětlí pokožku, ale pomůže předcházet nepravidelnému tónu pleti a ztrátě zářivosti

Milovníci opálené pokožky se někdy bojí, že výrobky s vitamínem C by mohly zesvětlit jejich pleť. To ale jednoduše není pravda – většina krémů a sér s vitamínem C určených k domácímu použití funguje jako preventivní ošetření pro regulaci nepravidelného tónu pokožky a k předcházení viditelných tmavých skvrn v budoucnu.

Vitamín C navíc obnovuje zdravou zářivost pokožky, zlepšuje její celkový vzhled, ať už je světlá, tmavá nebo opálená.

 

MÝTUS Č. 5

Všechny výrobky s vitamínem C jsou stejné

Pravda: jednoznačně existují faktory, které si můžete ověřit a zvážit

Pamatujte na to, že jsou dostupné mnohé různé přípravky s vitamínem C a ne všechny jsou stejné co se týče celkového složení některé jsou jednoduché (až primitivní) a některé jsou sofistikovanější.

Nejprve se určitě podívejte, jaký druh vitamínu C se používá v daném složení. Poté se podívejte, co se ve složení nenachází – parabeny, petrochemikálie, syntetická barviva a umělé vůně jsou jedny z mnoha složek, jimž je třeba se vyhýbat. Doporučujeme použít dermatologicky schválená a přírodní certifikovaná složení namísto běžných syntetických přípravků s vitamínem C dostupných na trhu.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies