Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma, nad 2500 Kč dárek dle vlastního výběru.

Inspirované přírodou

Inspirované přírodou
Přírodní, prémiová či organická kosmetika, to nejsou pouze produkty s nejvyšší možnou kvalitou, ale také harmonie našeho těla a mysli s přírodou a okolním světem.
Používání zkrášlujících přípravků a snaha přiblížit se dobovému ideálu estetiky jsou staré jaké lidstvo samo. Málokdo ví, že dokonce již nálezy z doby ledové u našich předchůdců odhalily používání barvy ke zkrášlení tváří žen a nejspíš i těl můžu. A nešlo o ledajakou barvu, nýbrž o jedinečný a podmanivý odstín rubínové. V Číně již 3.000 let př.n.l. znali význam parfémů a vůní pro navození pocitu luxusu, krásy či sofistikovanosti. Obyvatelé starého Egypta zase prosluli používáním vonných olejů a mastí, které se staraly o pokožku a sama Kleopatra byla známá svojí vášní pečovat o svůj vzhled.

V dobách minulých se tak za kosmetický produkt mohla považovat jakákoliv látka nebo přípravek, který se aplikoval na tělo či tvář. Drtivá většina ingrediencí však pocházela přímo z přírody a jejich citlivým a umným kombinováním vznikala pestrá škála barev, vůni, textur a účinků, na které ženy (a muži) po tisíciletí spoléhaly.
V dnešní době již neexistuje ideál krásy a pluralita jejího vnímají nabízí svobodu a kreativitu pro sebevyjádření. Avšak v jednom zásadním ohledu se dnešní zkrášlující a pečující kosmetika obrací zpět k minulosti. Jde o návrat ke kořenům – k přírodě, jejím ingrediencím a síle. Látky, které nám poskytuje sama příroda, jsou hluboce pečující, maximálně šetrné a nabízí řešení pro všechny naše potřeby.

S radostí proto sledujeme odvrat od nadměrného využívání chemických látek, nešetrných procesů a neudržitelných řešení. Těšíme se z rostoucí motivace spotřebitelů chránit svoje zdraví, vzhled, ale zároveň i přírodu a svět kolem nás. A pomocí pečlivě vybrané nabídky našich přírodních produktů chceme dále podpořit tuto velmi pozitivní změnu.

Náš zájem jsme dále rozšířili také o podporu projektu Reef restoration za záchranu a obnovu korálů v oceánech. Velkou část z nich totiž ničí právě krémy s obsahem látky titanium dioxide, které tak často lidi používají. Podařilo se nám najít krémy bez této látky, které jsou ohleduplné k našim vzácným mořím a oceánům.

Zdraví a krása v symbióze se životním prostředím

Zatímco pojem krása a zdraví stále drží prvenství v rámci smýšlení o kosmetických produktech a doplňcích stravy, je pozitivní, že stále větší množství zákazníků u těchto výrobků vyžaduje zároveň šetrné, udržitelné a etické vlastnosti. Přírodní a organická kosmetika všechny tyto hodnoty představuje v maximální možné míře a autenticky. Součástí jejích základních hodnot je totiž závazek nejen vůči lidskému blahu, ale i k ochraně přírodního prostředí a biodiverzity.

Naše produkty, ať již kosmetické výrobky či doplňky stravy, jsou vyrobené z přírodních a organických rostlinných extraktů, minerálů, produktů z mikroorganismů atd. Vlastnosti těchto komplexních směsí chrání, vyživují a hydratují pokožku a pečují o naše tělo a zdraví.
Kromě ochrany a péče, přírodní a organická kosmetika také pomáhá pozitivně naladit naši mysl. Díky organickému složení těchto produktů jsme totiž blíže přírodě a ta nám pomáhá probudit naše přirozené smysly. Množství přírodních esenciálních olejů, které jsou obsaženy v našich produktech, jako jsou například růže, máta či levandule, mají až aromaterapeutické účinky, protože pomáhají aktivovat, nebo naopak zrelaxovat a utišit naše tělo a mysl.

Přírodní či organická kosmetika, to nejsou pouze produkty s nejvyšší možnou kvalitou, ale také harmonie našeho těla a mysli s přírodou a okolním světem.

"Objevte výjimečnost kosmetiky, která dává přednost přírodě a její moci."

Ingrid Kováčová, zakladatelka IMK Organics

Zaostřeno na přírodu
Naše produkty, ať již kosmetické produkty či doplňky stravy, jsou vyrobené převážně z rostlinných a květinových extraktů za využití nejkvalitnějších surovin, nejnovějších technologií a dodržení nejpřísnějších zásad kvality.
Ochrana a péče
Vlastnosti komplexních směsí v našich produktech chrání, vyživují a hydratují pokožku a pečují o naše tělo a zdraví.
Harmonie těla a mysli
Přírodní a organická kosmetika také pomáhá pozitivně naladit naši mysl. Díky podmanivým přírodním vůním a organickému složení produktů jsme blíže přírodě a ta probouzí naše přirozené smysly.
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies