Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma, nad 2500 Kč dárek dle vlastního výběru.

CITLIVÁ PROBLEMATICKÁ PLEŤ - NEJVĚTŠÍ VÝZVA PRO VYTVOŘENÍ VHODNÉ RUTINY

Citlivá problematická pleť je snad nejvíce komplikovaná kombinace pleti – na jedné straně je zde naše potřeba zbavit se pupínků a různých problematických stavů, na straně druhé je pokus a snaha o dostatečnou hydrataci a zklidnění citlivé pleti. Nevěšte však hlavu, existuje pár dobrých pravidel pro péči právě o tento typ a stav pleti. Díky nim si budete moci ustálit rutinu tak, aby byla dokonale vyvážená a pleť zklidněná a problematické projevy zmírněny.

Nejzákladnějším pravidlem je nevysušovat tu pleť příliš. Já vím, že se mi to lehce řekne a hůře se to pak aplikuje do praxe, ale je to velmi jednoduché. Stačí, abyste ráno zaměnili svůj oblíbený večerní čistič s kyselinami za jemnější mlíčko, abyste do rutiny zařadili hydratační toner a abyste si vybrali dostatečně hydratační krém, který ale nebude ucpávat póry a způsobovat zhoršení problematických projevů. 

Takové se hledají těžko – já jsem však otestovala dvě novinky od Mádara z řady SOS+ a to kokrétně denní krém a noční krém. Výhodou této řady je její vhodnost pro všechny typy či stavy pleti, zejména však pro tu citlivou, určitým způsobem poškozenou pokožku a poškozenou kožní bariéru. Jejich konzistence je hydratační, avšak ne příliš mastná či hutná. Redukují zarudnutí, neucpávají póry a zejména neobsahují parfemaci, která by citlivé pokožce nemusela dělat dobře.

V případě, že máte dobře zvolený hydratační krém, pak můžete krásně doskládat rutinu na problematickou pleť. Často se setkávám s tím, že problematická pleť používá buď „průsvitné“, gelové krémy, popřípadě žádné, jen aby póry neucpalo. Toto je nejnevhodnější postup, jaký můžete zvolit. Zařadíte-li krásnou lehkou emulzi do své rutiny, váš stav se zlepší. Důležité je však testovat všechny produkty minimálně 3-4 týdny. Pro prevenci ucpávání pórů je vhodné sáhnout i po exfoliačních produktech s obsahem kyselin, které můžete párkrát týdně zařadit do své večerní rutiny. Na jedno si však pamatujte – používáte-li kyselinky, je nesmírně důležité používat na den krém s SPF faktorem minimálně 30 a výše. Kyseliny zvyšují citlivost na slunce a v případě, že SPF nepoužíváte, můžete si více uškodit než pomoci. Ideálními pomocníky pro exfoliaci jsou například toner, maska ​​či sérum.

Jak by vypadala moje rutina, kdyby mám problematickou citlivou pokožku?

Ráno bych si pleť omyla vodou, následně aplikovala hydratační toner Comforting Toner Mádara. Následně bych na ještě vlhkou pokožku aplikovala SOS Hydra Intense Jelly a rutinu završila s minimálně SPF30 (v létě s SPF50) s obsahem rostlinných kmenových buněk Mádara. Pokud bych chtěla ještě více hydratace, aplikovala bych ještě před SPF krémem Acne Hydra-derm vyrovnávací fluid. Lehká a jednoduchá hydratační rutina na ráno, která pleť nezatíží, neucpe póry ale zároveň ani nepřesuší.

Ve večerní rutině bych svou pleť nejprve odlíčila a potom vyčistila. Vhodný pro vyčištění problematické pokožky je gel z řady Acne Sebum Control Clear Skin, který pokožku nevysuší, ale pěkně vyčistí. Následně bych 1-2x týdně aplikovala pomocí vatového tamponku Clarifying toner. V jiné dny bych klidně sáhla i po pročišťující masce Peel AHA Clay Mask (max 1-2x týdně). Následně hydratační sérum, klidně i Jelly z rána, a rutinu završila krémem SOS+ Sensitive nočním krémem. Tento krém je můj nejoblíbenější pro jakýkoli typ pleti, neboť neucpává póry a krásně hydratuje, vyživuje a ochraňuje jakoukoli pleť.

Autor: Katka Balabánová

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies