19.4.-24.4. 

ČÍM VĚTŠÍ NÁKUP, TÍM VĚTŠÍ SLEVA! 

DO 1000 CZK  - 15% SLEVA 

DO 2000 CZK - 20% SLEVA

DO 3000 CZK - 25% SLEVA 

NAD 3000 CZK  - 30% SLEVA

 Sleva se v košíku promítne automaticky.

DOSTAŇTE PUPÍNKY POD KONTROLU: VŠE, CO CHCETE VĚDĚT O AKNÉ

Jen máloco dokáže člověka tak naštvat, jako když se ráno probudí s nečekaným protivným pupínkem, nebo jich dokonce vyraší víc. Ačkoliv vyhrát nad akné není lehké, nejde o nic nemožného. V tomto návodu se dozvíte všechno, co potřebujete o akné vědět, včetně nejlepší péče o pleť pro ty, kdo s pupínky bojují.

Ale popořádku. Kde se akné bere?

Akné je běžnou součástí života — odhaduje se, že se s ním v nějaké podobě během života setká asi 85 procent lidí. Bez ohledu na váš věk může být akné způsobeno kombinací různých faktorů, například nadměrné produkce kožního mazu, ucpaných pórů, hormonální nerovnováhy a dokonce i vlivu prostředí, například teplého a vlhkého počasí.

Svou roli může hrát i stres nebo strava, obzvlášť pokud máte rádi cukr a jídla bohatá na karbohydráty, někdo zase má pleť náchylnější k akné prostě kvůli své genové výbavě. Je to tak, akné opravdu můžete zdědit po rodičích.

Ve výsledku jsou ale hlavními viníky vzniku akné nadměrné množství kožního mazu a hromadění mrtvých buněk, což může zapříčinit akumulaci bakterií způsobujících akné a následně rašení nepříjemných pupínků.

Teď se podíváme na rozdíl mezi akné u teenagerů a dospělých.

Kde se bere akné u teenagerů?

U teenagerů akné souvisí především s pubertou. Když dosáhneme puberty, způsobí velké zvýšení hladiny androgenů, mužských hormonů vyskytujících se u chlapců i dívek, strmý nárůst produkce kožního mazu. Všechna ta mastnota navíc spolu s odumřelými kožními buňkami vytvoří uvnitř póru špunt, který je pastí pro bakterie.

Jak se akné u teenagerů liší od akné u dospělých?

Když je člověk mladší, je akné zánětlivější než v dospělosti. Při vysoké produkci mazu se skvěle daří pupínkům, černým i bílým tečkám, vřídkům a cystickému akné. U teenagerů se pupínky tvoří většinou na tváři, zádech, hrudi a pažích. U chlapců má tahle choroba většinou horší průběh, dívky mívají spíš její lehčí formu.

Takže co vlastně způsobuje akné u dospělých?

Ne každý bohužel z akné vyroste. Pupínky si nevybírají a akné se může projevit i v dospělosti.

Hlavními příčinami akné v dospělosti jsou pravděpodobně hormony, stres a nevyvážená strava. Dalším faktorem, který k němu přispívá, je samotný proces stárnutí. S věkem se obnova buněk zpomaluje. Mastná pokožka spolu s pomalejší obnovou buněk a pomalejším odstraňováním odumřelých buněk může póry ucpat a zvýšit riziko vzniku pupínků.

Jak se akné u dospělých liší od toho u teenagerů?

Zatímco u teenagerů si akné nevybírá, u dospělých trápí zejména ženy kvůli hormonálním výkyvům spojeným s menstruačním cyklem, těhotenstvím a menopauzou.

Akné u dospělých má často mírnější podobu než u teenagerů s menším množstvím zánětlivých míst a více komedony. Většinou se vyskytuje kolem brady, úst a čelisti.

V pubertě jsem akné nikdy neměl/a. Proč mě trápí teď v dospělosti?

Existují dva druhy akné v dospělosti, perzistentní a akné s pozdním nástupem. Perzistentní akné je pokračování nebo recidiva akné z puberty v dospělosti, zatímco ten druhý typ se vyskytuje u lidí od 25 let, kteří akné předtím neměli. To vysvětluje, proč u některých lidí propukne v dospělosti.

Takže jak nejlépe bojovat proti akné u teenagerů a v dospělosti?

Ačkoliv v případě akné neexistuje léčba vhodná pro všechny, proti mírnému nebo středně těžkému akné pomůže pravidelná péče o pleť, která pokožku vyrovná. Při agresivním přístupu s příliš silnými účinnými látkami může být vaše pleť nevyrovnaná a podrážděná, do své péče o pleť proto zařaďte šetrné, ale účinné přípravky.

Ti, kdo trpí závažnější formou akné, by se měli poradit s dermatologem. Ten jim může předepsat lokální nebo perorální léky, které s akné u teenagerů i dospělých zatočí.

Jaké přísady pomáhají v boji proti pupínkům?

Kyselina salicylová patří mezi opravdu spolehlivé bojovníky proti akné. Tato BHA neboli beta-hydroxykyselina je účinnou peelingovou látkou, která pronikne hluboko do pórů a rozpustí nadměrnou mastnotu i odumřelé kožní buňky.

Tea tree olej také patří mezi oblíbené přísady pro boj s akné. Jeho silně antimikrobiální vlastnosti pomáhají pleť uklidnit a zmírňují zánět spojený s akné.

Retinoidy, tedy syntetické deriváty vitaminu A, mohou také pomoct s regulací obnovy buněk a zamezit hromadění odumřelé kůže a ucpávání pórů. Problémem lokálních retinoidů je zvýšené riziko podráždění.

Naštěstí existuje spousta přírodních alternativ k retinolu. Přinášejí stejně blahodárné účinky jako retinol, konkrétně zvyšují produkci kolagenu, pomáhají snížit výskyt pupínků, odstraňují tmavé skvrny a vyrovnávají mastnou pleť - ale bez nepříjemných vedlejších účinků.

Ačkoliv si možná myslíte, že nešetrné účinné látky mají stejně dobré výsledky, není to tak vždycky. Zahlcení pleti velkým množstvím nešetrných přísad, které způsobují vysychání, může vaše akné zhoršit, takže při péči o pleť nezapomeňte na uklidňující přísady, jako je aloe vera, kmenové buňky jalovce a zinek PCA.

Vydejte se se značkou MÁDARA na cestu k čistší pleti

Šetrný k pleti, nemilosrdný k pupínkům — to je přístup značky MÁDARA k akné. Projevuje se v naší řadě péče o pleť ACNE, což je sada přípravků speciálně určená k boji proti aktuálním pupínkům a prevenci případných dalších.

V každém přípravku se snoubí věda s přírodou pro zajištění šetrné, ale účinné každodenní péče, která uspokojí potřeby mastné pleti náchylné k akné s dermatologicky ověřenými výsledky.

90 % účastníků doporučuje ostatním*

  • Dermatologický test, 30 pacientů s akné, 4 týdny společného používání ošetřujících přípravků Intense Blemish & Pore a Acute Spot Roll-On.

77 % účastníků potvrzuje čistší pleť*

  • Dermatologický test, 30 pacientů s akné, 4 týdny společného používání ošetřujících přípravků Intense Blemish & Pore a Acute Spot Roll-On.

69 % účastníků tvrdí, že jejich pleť nevypadá tak mastně*

  • Dermatologický test, 30 pacientů s akné, 4 týdny společného používání ošetřujících přípravků Intense Blemish & Pore a Acute Spot Roll-On.

Přípravky řady ACNE obsahují unikátní technologii rostlinných kmenových buněk jalovce. Kmenové buňky jalovce jsou velmi bohaté na antimikrobiální látky a antioxidanty, a proto jsou prokazatelně účinné proti akné a uklidňují problematickou pleť.

V každém přípravku také najdete přísady, jako je osvědčená kyselina salicylová a účinná směs výtažků z yerby maté a lišejníku, které přinášejí opravdové uklidnění a blahodárné antioxidanty pro čistou a vyrovnanou pleť.

Přípravky ACNE přinášejí jednoduché a účinné řešení pro šetrnou každodenní péči, které pokožku s akné hydratuje a uklidňuje, zároveň pomáhá bojovat proti dalším pupínkům.

Dr. Aleksejs Zavorins, certifikovaný dermatolog.

Jaká je nejlepší péče o pleť proti akné?

Tohle je trochu složitější — každý má jinou pokožku a ta správná péče se odvíjí od toho, jak závažné je vaše akné.

Pokud vás trápí závažná forma, radíme vyhledat pomoc dermatologa. Ale pro ty, kdo mají jen mírné akné, je nejlepší pravidelná speciální péče o pleť, která ale není složitá. Ačkoliv neexistuje přesný recept na čistou pleť, rozhodně začíná základními věcmi: čištění, peeling, ošetření, hydratace a ochrana proti slunci.

Na základě této rady přinášíme péči o pleť na ráno i večer, která s pupínky zatočí.

01 Čisticí přípravek (Ráno a večer)

Každodenní péči o pleť byste vždycky měli začít dobrým vyčištěním, abyste odstranili nahromaděnou mastnotu, špínu a nečistoty — jak ráno, tak než půjdete do postele.

Očistěte si obličej pomocí mycího prostředku Sebum Control Clear Skin speciálně určeného pro pleť náchylnou k akné. Tento nezasychající přípravek šetrně, ale účinně odstraní všechny nečistoty a přebytečný maz a odhalí krásně svěží pokožku, aniž by ji připravil o nepostradatelnou vláhu zadržovanou křehkou kožní bariérou.

02 Tonikum (Ráno a večer)

Správné tonikum může pomoct vyrovnat křehký ekosystém vaší pokožky, což pomůže, obzvlášť pokud máte mastnou pokožku náchylnou k akné.

Rozjasňující tonikum nejen skvěle vyrovná pH vaší pokožky, takže se přestane lesknout, ale pomáhá i v boji proti ucpaným a rozšířeným pórům. Díky směsi kyseliny salicylové, výtažku z dubové kůry proti mastnotě a přírodním hydratačním látkám bude vaše pokožka viditelně čistší a bez ucpaných pórů.

03 Peeling (Večer)

Pravidelný peeling může být tím posledním dílem skládačky, který vám chybí k čisté pleti. Když odbouráte odumřelé kožní buňky a pomůžete odblokovat póry, peeling pak odstraní aktuální pupínky a zabrání tvorbě nových.

Jednou nebo dvakrát týdně si dopřejte hloubkový peeling, například pomocí jílové masky Creamy Peel AHA. Odstraní odumřelé kožní buňky díky kombinaci 7% kyseliny mléčné a mikro jílu, aby byla pokožka stále hladká a zářivá a neměli jste ucpané póry. To pak zase pomůže zabránit přílišnému maštění pleti a vzniku pupínků.

04 Ošetření pupínků (Ráno a večer)

Zaútočte na pupínky ze všech stran — může se vám k tomu hodit přípravek určený přímo k ošetření pupínků.

Přípravek Acne Spot Roll-On s 2% kyselinou salicylovou a uklidňujícími kmenovými buňkami jalovce je k tomu jako stvořený. Je určený pro použití přímo na pupínky a pomáhá se nepříjemných uhrů zbavit rychleji, uklidňuje záněty a minimalizuje tvorbu nových pupínků.

Pro co nejlepší výsledky ho zkombinujte s ošetřujícím přípravkem ACNE Intense Blemish & Pore, celkovou péčí o obličej s účinnými čisticími látkami proti pupínkům, která vám zajistí čistou a vyrovnanou pleť.

05 Sérum s retinolem (Večer)

Tento krok není nutný, ale může vaší pokožce ještě lépe pomoct a zajistit jí důmyslnější péči. Zaprvé, o syntetickém retinolu se ví, že pomáhá regulovat tvorbu mazu a urychluje obnovu buněk, což má na akné pozitivní účinky. O jeho nepříjemných vedlejších účincích se ale rozhodně ví taky.

Abyste si užili všechny příznivé účinky retinolu bez podráždění, zkuste pod hydratační krém nanést sérum s botanickým retinolem Time Miracle. Obsahuje šetrnou rostlinnou alternativu k retinolu a je dermatologicky ověřeno, že přináší hladší, krásnější a zářivou pokožku bez reaktivity nebo zarudlosti, zároveň odstraňuje přebytečný maz, a chrání tak proti pupínkům. Zjistěte, jak při každodenní péči o pleť používat sérum s botanickým retinolem.

06 Hydratační přípravek (Ráno a večer)

Nezapomeňte na hydrataci — může vám připadat lákavé hydratační přípravek vynechat, ale to váš boj proti pupínkům jen zpomalí, suchá a podrážděná pleť je může zhoršit.

Ten správný hydratační přípravek vaši pleť vyrovná a hydratuje, čímž ochrání její křehkou kožní bariéru a odstraní mastnotu. Pupínky tak nebudou mít šanci. Vyhledejte nekomedogenní přípravek, který vám nezacpe póry, což může být jednou z hlavních příčin akné.

Vyzkoušejte náš vyrovnávací fluid Acne Hydra-Derm, chytrý hydratační přípravek vyvinutý speciálně pro mastnou, problematickou pleť náchylnou k akné. Je nekomedogenní a lehký, ale díky kyselině hyaluronové a fermentovaným polysacharidům pleti dodá potřebnou vláhu.

Nebo můžete vyzkoušet želé Time Miracle Hydra Firm Hyaluron Concentrate pro lehkou hydrataci bez olejů, kterou si mastná pleť zamiluje. Je po okraj naplněné severskou březovou šťávou a multimolekulární kyselinou hyaluronovou a představuje tu nejkratší cestu ke svěží (ale nikdy mastné!) pleti, které dodá dermatologicky ověřenou hydrataci; přitom je stále lehké.

07 Ochrana proti slunci (Ráno)

Opalovací krém je nezbytný 365 dní v roce — ano, i mastná pleť a pleť náchylná k akné se musí chránit proti škodlivým UV paprskům.

Dlouhodobé vystavení slunci způsobuje poškození pokožky, které se projeví předčasnými známkami stárnutí, jako je vysychání, vrásky a ztráta pružnosti. Může také způsobit hyperpigmentaci a přispět k ztmavnutí jizev po akné a po dalších pupíncích.

Takže ochrana proti slunci by vždy měla být posledním krokem ve vaší ranní péči o pleť, především pokud vás trápí pupínky.

Chraňte svou pleť před poškozením sluncem a škodlivými vlivy prostředí pomocí opalovacího krém Plant Stem Cell proti stárnutí s SPF 30, širokospektrálního přípravku obohaceného o kmenové buňky včelníku bohaté na antioxidanty. Chrání pleť pomocí minerálních filtrů z oxidu zinečnatého a oxidu titaničitého, které jsou nekomedogenní a dostatečně šetrné, aby pleť ještě víc nepodráždily. Kromě toho je lehce tónovaný, aby vylepšil vaši přirozenou barvu pleti, lehce se nanáší a jemně vaši pleť rozzáří, aniž by zanechal bílou vrstvu.

Za jak dlouho uvidím výsledky?

Ačkoliv bychom vám rádi poradili, jak přesně se akné zbavit co nejrychleji, nic nefunguje okamžitě. Vaše pokožka potřebuje čas, aby se projevily výsledky, takže první zlepšení se většinou objeví za 4 až 6 týdnů po změně péče o pleť nebo prvním použití nového přípravku. Možná zjistíte, že se vaše akné přechodně zhorší, ale nenechte se odradit — prostě dodržujte nový postup v péči o pleť.

Sbohem, pupínky — s tímto praktickým průvodcem v ruce snadno vykročíte na cestu k čisté, vyrovnané pleti.

Zdroj: Mádara Cosmetics

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies