Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma, nad 2500 Kč dárek dle vlastního výběru.

JAK SI SPRÁVNĚ VYBRAT SVŮJ HYDRATAČNÍ KRÉM?


Umíte si správně vybrat svůj hydratační krém? Jaký je rozdíl mezi Deep Moisture, SOS či Vitamin C krémem? Na všechny vaše dotazy odpovídá a článek pro vás napsala chemická inženýrka a blogerka Katka @b_b_w_k

Jak už bývá zvykem, u regálu v drogerii či na stránkách s kosmetikou se alespoň já neumím rozhodnout, který krém nebo produkt momentálně potřebuji. Nevím, jestli má ještě někdo z vás podobné dilema i u krémů Mádara, ale dnes jsem tady na to, abych si s vámi prošla nejoblíbenější krémy. U řady SOS a Vitamin C je to vskutku jednoduché, neboť každý z nich obsahuje pouze jeden krém – ale jaký je mezi nimi rozdíl? Když se k nim přidá ještě řada Deep Moisture se třemi krémy, to už je jen slušné dilema.

Dnes si dané krémy a řady produktů rozdělíme podle typu a stavu pleti, podle toho, jak hydratují, jakou mají konzistenci, jak se vpíjejí a zda nechávají na pleti citelnou ochrannou bariéru. Pokud by vás zajímalo jejich složení, i ve zkratce vypíchnu nejdůležitější složky, kterými se krémy pyšní.

Toto bude váš ultimátní manuál, který vám pomůže jasně se rozhodnout, po kterém krému máte v DM Česká republika nebo na stránkách IMK Organics sáhnout, aby vám vyhovoval, seděl vašim potřebám a potřebám pleti. ;)

 

MÁDARA VITAMIN C ILLUMINATING RECOVERY CREAM, 50 ml

 

 

 

 

 

Trápí vás mdlá, unavená pleť bez jasu, případně s pigmentacemi? Tento krém pak bude ta pravá volba pro vás. Obsahuje stabilizované formy Vitaminu C – ascorbyl glucoside a ascorbyl palmitate – pro rozjasnění, sjednocení tónu pleti a předcházení tvorby pigmentových skvrn.

Konzistence: mírně hutnější.

Roztíratelnost: příjemná, hezky se do pleti zapracuje i vpíjí.

Pocit na pleti: ten je opravdu luxusní – pleť je na dotek hebká, hladká, bez pocitu zatížení.

Doporučuji pro: pleť zralou, suchou, normální pro použití ráno i večer, pro pleť smíšenou pro použití na noc.

Hydratace: dostatečná, není ani příliš těžký, ale ani příliš lehký. Nechá pokožku citelně hydratovanou a vláčnou. Při pravidelném používání pleť vypadá čerstvě, odpočatě a spokojeně.

Složení: rozjasnění a sjednocení tónu pleti zabezpečují již zmiňované stabilizované formy Vitaminu C – ascorbyl palmitate a ascorbyl glucoside. O příjemný pocit na pleti se starají emolienty, například jojobový olej, ricinový olej, mastné kyseliny a alkoholy (palmitic acid, cetyl alcohol či stearic acid). Hydrataci zajišťují humektanty, mezi něž patří glycerin, kyselina hyaluronová, betain či sodium PCA. Nakonec o smyslný zážitek esenciální oleje.

Osobně tento krém mám velmi ráda – je příjemný, skvěle se doplňuje se sérem s obsahem Vitamínu C a používám jej zejména ráno pro příjemnou, hebkou a zářivou pleť.

 

 

 

 

 MÁDARA SOS HYDRA RECHARGE CREAM, 50 ml

 

Ideální péče pro zklidnění a dostatečné hydratování pleti. Krém chrání před nadměrnou ztrátou vody do okolí, což zabraňuje přesušení kožní bariéry. Obsahuje množství vitamínů a antioxidantů, které citlivou a podrážděnou pleť chrání před volnými radikály, jako je například smog, UV záření či městské znečištění.

Konzistence: mírně hutnější.

Roztíratelnost: do pleti se pěkně zapracuje, avšak nechá citelný film na pleti, který chrání před nadměrnou ztrátou vody do okolí.

Pocit na pleti: vláčný, jemný as citelným mírným ochranným filmem.

Doporučuji pro: pleť zralou, suchou, normální pro použití ráno i večer, pro pleť dehydrovanou, se sklonem k tvorbě šupinek či suchých, zarudlých flíčků, které chybí hydratace i zjemnění.

Hydratace: výborná. Vzhledem k tvorbě opravdu velmi mírného ochranného filmu pleť chrání, aby neztrácela zbytečně nadměrné množství vody do okolí a měla čas se regenerovat. Vysloveně doporučuji na dehydrovanou pleť, na noc, aby se postupně dala do pořádku kožní bariéra.

Složení: zajímavostí je extrakt z kopřivy, který má významné uklidňující vlastnosti. Stahuje zarudnutí a zánět. Okluzivním (tvořící ochranný film) složkám dominuje len setý, a skvěle se doplňuje s emolientami, které pokožku zvláčňují a zjemňují. Hydratační složky, jako například kyselina hyaluronová, glycerin či sodium PCA pokožku hydratují na povrchu i v pokožce.

Ochranného filmu se není třeba bát, je opravdu mírný, velmi málo citelný, ale naopak velmi nápomocný při dehydrované pleti. Jak poznáte dehydrovanou pleť? Na určitých místech se tvoří nepříjemné šupinky (například i po nanesení make-upu) či malé, červené flíčky, které mohou i svědit. Jsou citelně suché a ohraničené. V tomto případě zbystřete pozornost a zařaďte opravdu hydratační a ochranné produkty, jelikož kožní bariéra vám takto naznačuje, že jí velmi chybí hydratace a výživa.


MÁDARA DEEP MOISTURE BALANCING FLUID, 50 ml

 

 

 

Pokud se divíte, kde je něco pro mastnokožce či smíšené typy pleti, tak nyní nadešel jejich čas. Představuji opravdu perfektní lehký fluid, který dodá potřebnou hydrataci a zároveň redukuje mastnění a předchází ucpávání pórů a tvorbě černých teček. Skvělé, že?

Konzistence: lehký denní fluid.

Roztíratelnost: vynikající. Šup šup, krém se krásně rozetře a vpije bez pocitu zatížení.

Pocit na pleti: hydratovaný, svěží, lehounký.

Doporučuji pro: pleť smíšenou, mastnou, problematickou. Stejně tak pro pleť, která má v rutině kyseliny nebo retinoidy a potřebuje dostatečnou dávku hydratace bez ucpávání pórů. Pokožka se sklonem k mastnění či tvorbě akné. Nicméně, nepohrdne jím ani pleť suchá, normální, zvláště v letních měsících, kdy pleť odlehčujeme.

Hydratace: výborná. Hydratuje do hloubky, aniž byste měli jakýkoli nepříjemný pocit po použití na pleti. Vím, jak je pro tyto typy důležité, aby se po aplikaci krému neleskly a nadměrně nemastnily. Tady se to opravdu neděje.

Složení: zajímavostí je extrakt z červeného jetele a malin, které pomáhají redukovat ucpávání pórů, tvorbu černých teček a zejména nadměrné mastnění pleti. Extrakt z pelyňku zklidňuje reaktivitu pokožky, zarudnutí a záněty, potencionální svědění. Obsahuje jak hydratační, tak zvláčňující složky, se kterými jsme se setkali již v předchozích krémech, například kyselina hyaluronová, jojobový či avokádový olej, glycerin či kyselina mléčná.

Tento krém je z dnešních krémů mým favoritem v létě. Každý den ho používám tehdy ráno, protože mou pleť vůbec nezatíží, připraví ji na aplikaci SPF a nepotím se pod ním. Opravdu velmi doporučuji zejména pro mastnější a problematické typy pleti, se sklonem kd akné, který volí péči o pokožku vysušující – je mimořádně důležité najít určitý balanc mezi hydratací a vysušováním pleti (např. kyselinami či retinoidy). V tom vám pomůže právě tento krém.

 

 

 

MÁDARA DEEP MOISTURE NOURISH CREAM, 50 ml

 

 

 

Ze stejné řady jako fluid je zde péče i pro suchou až velmi suchou pokožku. Ultra výživný krém je vhodný také jako ochranný krém do chladného a větrného počasí, na lyžování či na hory, protože pleť chrání před nepříznivými vnějšími podmínkami a vlivy.

Konzistence: výživný, mírně hutnější denní krém.

Roztíratelnost: dobrá, může v rutině při roztírání mírně pruhovat (tvořit bílé pruhy), doporučuji ho do pokožky vklepat.

Pocit na pleti: hydratovaný, s ochrannou vrstvičkou, ale překvapivě nepříliš mastnou.

Doporučuji pro: pleť suchou, zralou, velmi suchou, která má problém s hydratací zejména v podzimních a zimních měsících. Vlivem nepříznivých povětrnostních podmínek a chladu taková pleť ztrácí opravdu příliš mnoho hydratace a výživy, a je náchylná na tvorbu šupinek či červených míst. Může natahovat, což obecně není vůbec příjemné.

Hydratace: výborná. Hydratuje do hloubky, vytvoří ochrannou jemnou vrstvičku, která pleť ochrání před vnějšími vlivy. Vrstvička není mastná, není třeba se jí bát, je naopak velmi příjemná a pokožka je vláčná a spokojená.

Složení: obsahuje důležité humektanty – hydratační látky – jako například kyselinu hyaluronovou, glycerin, sodium PCA či extrakt z mořské řasy. Co je zajímavé, respektive důležité, že obsahuje také extrakt z ovsa, který je známý pro své vynikající účinky na suchou, atopickou pokožku, náchylnou k tvorbě ekzémů a velkému vysušení. Jojobový olej a jiné emolienty nemohou chybět. Dohromady tvoří výbornou kombinaci právě pro suchou a extra suchou pleť.

Sama jsem jak atopik, tak kontaktní dermatitik. Nejen že mi vysloveně oves v kosmetice imponuje, ale hezky uklidňuje podráždění, stahuje zarudnutí a svědění, které je zejména v zimě velmi nepříjemné. V případě, že mám pocit nedostatečné hydratace a mé pleti stále něco chybí, sahám právě po tomto krému, neboť je to jistota, že přes den nebude pokožka pnout ani táhnout, což je pro mě určitým stupněm diskomfortu mé pleti, který musím řešit kosmetikou co nejdříve.

 

 

 MÁDARA DEEP MOISTURE REGENERATING NIGHT CREAM, 50 ml

 

 

 

Noční péče pro všechny typy pleti. Posledním krémem je něco mezi nočním krémem a noční maskou, který poskytne pleti vše potřebné k regeneraci během noci.

Konzistence: výživný, hutný noční krém, který neucpává póry.

Roztíratelnost: dobrá, může v rutině při roztírání mírně pruhovat (tvořit bílé pruhy), doporučuji ho do pokožky vklepat.

Pocit na pleti: hydratovaný, s výživnou ochrannou vrstvou.

Doporučuji pro: všechny typy pleti, zejména pro pleť suchou, zralou, normální, ale i smíšenou (na noc párkrát týdně jako noční masku), která má problém s dehydratací zejména v podzimních a zimních měsících.

Hydratace: skvělá, zejména dostatečně výživná a bude se líbit těm, kteří mají rádi opravdu mastné a výživné krémy.

Složení: obsahuje důležité humektanty – hydratační látky – jako například kyselinu hyaluronovou, glycerin, sodium PCA či extrakt z mořské řasy. Zajímavostí je extrakt z rakytníku, který dodává pleti důležité vitamíny a rozjasňuje ji. Jojobový olej a jiné emolienty nemohou chybět.

Tento krém je můj must have na zimu na noc. To, jak mi pleť chrání a v noci se může dávat do pořádku, je opravdu úžasné. Ráno se budím s hebkou, hydratovanou a spokojenou pletí, která působí fresh. Já patřím do skupiny, která v zimě prostě musí pořád a hodně hydratovat a vyživovat, a tento krém splňuje všechny mé vysoké nároky.

Snad jsem vám pomohla s výběrem toho správného krému pro vás a vaše potřeby. Samozřejmě, některé pocity jsou mé subjektivní a mohou se od těch vašich lišit. Každý z nás je jedinečný, stejně tak i jeho pleť, a každý vyhledáváme něco jiného. Je skvělé, že Mádara těmito pěti krémy poskytuje péči opravdu pro každého, jak v různých ročních obdobích, tak při různých potřebách vaší pleti.

 

 

Autor: Katka Balabánová

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies