Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma, nad 2500 Kč dárek dle vlastního výběru.

JAKÉ EXISTUJÍ PŘÍRODNÍ ALTERNATIVY K RETINOLU?

Pokud jde o přísady péče o pleť, jen málokterá se vyrovná transformativní síle retinolu.

Ale co když si s vaší pletí nerozumí?

Naštěstí na vás čeká spousta alternativ k retinolu, včetně našeho vlastního séra s botanickým retinolem. V tomto článku se dozvíte všechno, co potřebujete vědět o alternativách k syntetickému retinolu a jejich fungování.

Ale nejdříve si povíme základní věci. Co je syntetický retinol?

Jestli se zajímáte o kosmetiku, už jste určitě slyšeli o superschopnostech retinolu. Uctívají ho milovníci kosmetiky po celém světě a jeho jméno se stalo synonymem pro zázračné zastavení běhu času.

Retinol je syntetická forma vitaminu A, která se často používá v přípravcích proti stárnutí, protože podporuje syntézu kolagenu a redukuje příznaky stárnutí. Představte si: méně vrásek a hyperpigmentace, vylepšenou strukturu pokožky a zářivou pleť. Tuto velmi účinnou přísadu preferují také ti, kdo bojují s protivnými pupínky, protože retinol může pomoct zmírnit výskyt akné.

Takže co je s retinolem špatně?

Syntetický retinol má i svou stinnou stránku, kterou ne všichni dokážeme tolerovat. Je nechvalně známý potenciálně dráždivými nežádoucími účinky, od zarudnutí, citlivosti a podráždění až po nadměrné vysušení, svědění a šupinatění.

Lidé s velmi citlivou pokožkou nebo trpící problémy, jako je růžovka nebo ekzém, by měli být při používání této přísady senzibilizující kůži obzvlášť opatrní. Ale v průběhu těhotenství nebo kojení byste se měli retinolu a dalších derivátů vitaminu A vyvarovat úplně.

Proč se retinol doporučuje používat jen večer?

Většinu přípravků pro péči o pleť můžete používat i ráno, ale syntetický retinol je určený pouze pro večerní péči o pleť. Retinol a jeho deriváty totiž nejsou fotostabilní, takže při vystavení přímému slunci mohou snadno ztratit účinek. Jsou pak tedy v podstatě k ničemu a zvyšují riziko poškození pleti sluncem — zároveň jde o další důvod, proč je tak důležité se při používání běžných přípravků s retinolem vždycky natřít opalovacím krémem.

Jaké existují přírodní alternativy k retinolu?

Dobrá zpráva je, že existuje spousta způsobů, jak využít přínosy retinolu bez jeho četných nedostatků. Vstupte do světa přírodních alternativ k retinolu, kde vám silné botanické přísady nabídnou šetrný, ale účinný způsob, jak si udržet mladistvou pleť.

Pokud je vaše pokožka citlivá a nesnese drsné působení retinolu, budou z těchto alternativ vaši noví nejlepší přátelé. Skvěle se hodí i pro ty, kdo s retinolem začínají a chtějí se ponořit do světa přípravků proti stárnutí bez rizika podráždění, nebo pro ty, kdo dávají přednost přírodní péči o pleť.

Bidens pilosa

Dvouzubec chlupatý je rostlina volně rostoucí v jižní Africe, kde ji původní obyvatelé mají v úctě už odnepaměti. Její superschopnost spočívá v tom, že působí podobně jako retinol, ale bez nepříjemných vedlejších účinků, jako je citlivost nebo podráždění.

Protože se velmi podobá retinolu, podporuje dvouzubec chlupatý přirozenou obnovu buněk a tvorbu kolagenu — většina lidí ho přitom bez problémů snáší.

Dvouzubec chlupatý pomáhá:

  • Vyrovnávat jemné vrásky.
  • Vylepšovat strukturu a barvu pleti.
  • Obnovit zdravou záři mdlé pokožky.
  • Zabraňovat tvorbě hlubších vrásek.
  • Odstraňovat hyperpigmentaci.
  • Odstraňovať stopy po akné.

Zatímco syntetické přípravky s retinolem lze používat pouze večer, pro dvouzubec chlupatý to neplatí. Díky jeho šetrnosti můžete dvouzubec chlupatý používat každý den ráno i večer bez podráždění pokožky spojeného s retinolem.

Kromě toho můžou dvouzubec chlupatý používat i těhotné ženy a kojící maminky, aby se i jejich pokožka změnila z mdlé na krásně zářivou. Dvouzubec chlupatý totiž není derivát vitaminu A, takže je považován za bezpečný pro používání během těhotenství a kojení.

Rambutan

Chcete své pokožce dodávat živiny a zároveň zabránit tvorbě jemných vrásek? Seznamte se s rambutanem, šťavnatým tropickým ovocem z jihovýchodní Asie. Je po okraj plné antioxidantů, které pomáhají v boji proti volným radikálům a chrání pleť před oxidativním poškozením, čímž zabraňují výskytu příznaků předčasného stárnutí.

Rambutan může také podporovat tvorbu kolagenu a elastinu, takže vyrovnává stávající jemné i hlubší vrásky a zanechává vaši pleť pružnou, pevnou a svěží.

Bakuchiol

Bakuchiol se získává z listů a semen byliny babchi. Jeho schopnost obnovovat pleť se vyrovná retinolu, je však šetrnější, a pleť tak nedráždí.

Podle výsledků studií tento botanický zázrak účinkuje podobně jako retinol bez potenciálního podráždění.
V klinickém testu bylo prokázáno, že bakuchiol zmírňuje příznaky stárnutí pokožky, jako jsou jemné i hlubší vrásky.

Bakuchiol také nabízí šetrnější cestu k zářivé pokožce, protože v průběhu času pomáhá odstraňovat tmavé tečky a vylepšovat barvu pleti, takže pak vypadá svěže, odpočatě a zářivě.

Většinou ho dobře snáší lidé s citlivou pokožkou, a protože bakuchiol není derivátem vitaminu A, může se používat i během těhotenství a kojení.

Naše přírodní alternativa k retinolu

Ve společnosti MÁDARA nepoužíváme a nikdy nebudeme používat retinol – místo toho jsme zvolili dvouzubce chlupatého pro jeho schopnost napodobit účinek syntetického retinolu a zároveň být dostatečně šetrný pro každý typ pleti.

Tuto přírodní alternativu k retinolu najdete v séru Time Miracle Botanic Retinol Serum, u kterého je dermatologicky prokázáno, že se svou účinností vyrovná syntetickému retinolu. Podporuje přirozenou výměnu kožních buněk a pomáhá redukovat známky stárnutí, abyste bez kompromisů dosáhli výsledků podobných retinolu.

Přivítejte úžasné výsledky s pomocí těchto přírodních alternativ k retinolu. Mají všechny dobré vlastnosti retinolu a žádnou z těch špatných, takže pomáhají bojovat proti viditelným příznakům stárnutí a bránit těm budoucím. Vaše pleť bude v dobrých rukou.

Zdroj: Mádara Cosmetics

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies