Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma, nad 2500 Kč dárek dle vlastního výběru.

NESPADNĚTE DO PASTI DEHYDRATACE POKOŽKY

Co je pravidlem č. 1 pro účinnou rutinu péče o pleť? Nikdy nepodceňujte sílu hydratace. Může to znít jako téměř očividné, ale opravdu jde o nevyhnutelnou podmínku, již musíte dodržet, pokud chcete mít krásnou pleť. Lidská kůže obsahuje přibližně 64 % vody, proto není divu, že dehydratace pokožky může být překážkou k zářivé, pružné a mladistvé pleti. Jak účinně předcházet dehydrataci pokožky a jak ji ošetřit?


Dehydratovaná pokožka vs. suchá pokožka –
jsou podobné a přitom odlišné.


Je vaše pleť mdlá, napjatá, šupinatá a pociťujete svrbění? Ano, dehydratace pokožky může mít stejné příznaky jako suchá pokožka, ale na rozdíl od suché pokožky nejde o typ pokožky, proto si tyto dva výrazy nepleťte. Dehydratací pokožky může trpět každý kromě lidí s mastnou pletí.

Suchá pokožka neobsahuje dostatek lipidů, ale dehydratovaná pleť je jiná, chybí jí voda. Proto vám nepomůže, když sáhnete po mastných výrobcích, které se zaměřují na výživu pokožky. Chcete-li rehydratovat svou pokožku, vyzkoušejte bio, certifikovaný výrobek bez obsahu olejů MÁDARA SOS Hydra Intense Rose Jelly. Byl navržený pro vyvážení, uklidnění a hydrataci dehydratované, namáhané a problematické pokožky.

Souvislost mezi dehydratací pokožky
a předčasným stárnutím

Dehydratovaná pokožka je méně pevná a má větší sklon k tvorbě hlubších jemných i výraznějších vrásek. Obnova optimálních hladin hydratace pokožky může viditelně redukovat vrásky na obličeji a předcházet předčasnému stárnutí. Vyzkoušejte SOS hydratační krém a masku na oči, který dodá péči jemné oblasti kolem očí, jež je náchylná ke stárnutí.


Jak bojovat proti
hlavním viníkům dehydratace pokožky?


S dehydratací pokožky se může setkat každý. Stres, špatné stravovací návyky, nedostatečný příjem potravy, znečištění životního prostředí, vystavování se slunečnímu záření, počasí, stárnutí... Můžete udělat to, že zavedete jisté změny životního stylu, jako například to, že budete pít více vody, jíst zdravou stravu plnou ovoce a zeleniny s vysokým obsahem vody, budete chránit svou pokožku před negativními vlivy různých stresových faktorů.


Máte-li dehydratovanou nebo suchou pokožku, vaše pleť potřebuje výrobky, jež zvyšují hydrataci vaší pokožky a zároveň snižují transepidermální ztrátu vody. Pamatujte na to, že kromě různých změn životního stylu je třeba upravit i vaši rutinu péče o pleť a zahrnout do ní hydratační výrobky bohaté na antioxidanty, jako například  SOS Hydra obnovující intenzivní sérum a oceněný SOS hydratační krém. Je-li vaše pokožka extrémně suchá a reaktivní, možná budete chtít vyzkoušet bohaté složení SOS bohatého hydratačního cica krému, který posilňuje kožní bariéru a poskytuje jí nemastnou ochrannou vrstvu.

Jaké propojení existuje mezi
dehydratací pokožky a nerovnováhou mikrobiomu?

Kožní mikrobiom je víc než jen populární slovní spojení. Jeho nerovnováha (dysbióza) se pojí s různými kožními onemocněními. Kromě toho, že způsobuje dehydrataci pokožky, může nerovnováha kožního mikrobiomu vést k podráždění, a dokonce k problémům jako je ekzém a alergie.

Překvapením může být i to, že špatný stav vašeho kožního mikrobiomu může způsobit i akné. Proto je důležité jemné čištění pokožky. Vždy myslete na to, že máte používat výrobky, jež nenarušují přirozenou kožní bariéru proti průniku vody. Tím se vyhnete nadměrné tvorbě kožního mazu a ucpaným pórům, které často vedou k viditelným nedostatkům.

Probiotika, jako například lyzát laktobacilů, který se nachází ve výrobku SOS Hydra Intense Rose Jelly, jsou schopna obnovit mikrobiom pokožky, posílit jeho ochrannou bariéru a zanechat pokožku silnější a lépe připravenou na výzvy, s nimiž se setká.

Autorka: Danuta J. Detyna

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies