19.4.-24.4. 

ČÍM VĚTŠÍ NÁKUP, TÍM VĚTŠÍ SLEVA! 

DO 1000 CZK  - 15% SLEVA 

DO 2000 CZK - 20% SLEVA

DO 3000 CZK - 25% SLEVA 

NAD 3000 CZK  - 30% SLEVA

 Sleva se v košíku promítne automaticky.

PROČ SPF V MAKE-UPU NEBO BB/CC KRÉMECH NESTAČÍ?

Často se setkávám s otázkou, proč je vůbec nutné aplikovat SPF, jaký má pro nás význam a proč jej doporučujeme používat pod make-up nebo BB/CC krémy, když už SPF obsahují. Nuže, toto téma je obsáhlejší, než si myslíte. V dnešním krátkém článku se vám pokusím problematiku co nejlépe vysvětlit.

UV záření škodí naší pokožce. I když je pobyt na sluníčku zdraví prospěšný, v naší pokožce se syntetizuje také tolik potřebný vitamin D, ráda říkám: „Vystavujte se slunci, ale jen v rozumné míře.“ Je zřejmé, že pobyt na sluníčku bez ochrany do nějakých 30 minut denně (samozřejmě ne na výhni v poledne ve 12 hodin) je zdraví prospěšný, pokožka syntetizuje dostatek vitaminu D, cítíme se skvěle. Poté se však doporučuji namazat. Pořádně, protože už jakékoli zhnědnutí kůže se projevuje jako boj našeho vlastního těla o „přežití“.  Neustálé a časté spálení pokožky nebo i cílené opalování nás posouvá stále blíže a blíže k předčasnému stárnutí pokožky, pigmentacím, poklesu elasticity a pružnosti naší pokožky, a zejména k různým kožním útvarům, které se později ukáží jako zhoubné nebo nezhoubné. Pokud milujete snědou a opálenou pokožku, doporučuji vám přečíst si můj článek o samoopalování, které představuje zdraví bezpečnou formu opalování.

Naše pokožka se přirozeně opálí i při použití SPF. Žádný opalovací přípravek neochrání pokožku na 100 %. Proto doporučuji chránit se celoročně, minimálně s faktorem SPF30 a v létě nejlépe s faktorem SPF50, a to všechny odhalené části pokožky. Já se dnes zaměřím specificky na pleť, ale nezapomeňte, že UV záření denně vystavujeme také pokožku krku a dekoltu.

Na některých produktech dekorativní kosmetiky, jako je například make-up nebo BB/CC krém, se setkáváme s nápisem SPF. Většinou se stupnice pohybuje v rozmezí 15-30. Je tato ochrana pleti dostatečná? Není. Proč?  Protože nenaneseme dostatečné množství. Na to, aby přípravek na vaší pleti skutečně dosáhl ochrany deklarované na obalu, totiž musíte nanést dostatečné množství – což představuje asi 1/4 kávové lžičky. Ono se to nezdá, ale to je na dekorativní kosmetiku skutečně příliš; kdybyste si na obličej nanesli 1/4 kávové lžičky, mohli byste hrdě konkurovat voskovým figurínám. Proto se doporučuje pod make-up nebo BB/CC krém nanést samostatně krém s faktorem SPF 30 a více.

Skvělou volbou pod make-up jsou například lehce tónované krémy s SPF. Sjednotí tón pleti, připraví pleť na následnou aplikaci make-upu nebo BB/CC krému a také ji dostatečně ochrání. Skvělou volbou před nadcházejícím létem je MÁDARA OPALOVACÍ KRÉM S OBSAHEM ROSTLINNÝCH KMENOVÝCH BUNĚK SPF 50, který je opravdu lehce tónovaný a dokáže i samostatně posloužit neproblematickému typu pleti. Barevně ho sjednotí, ochrání a stačí už jen přepudrovat. Pokud by pro vás krytí nebylo dostatečné, je skvělé ho následně navrstvit například s MÁDARA CITY CC KRÉM, který už sice obsahuje SPF15, ale v rámci ochrany to nestačí. Dohromady tato dvojitá kombinace působí jako make-up, zakrývá nedokonalosti, různé pigmentace a ochrání pleť před vznikem dalších pigmentací a před ztrátou elasticity či pružnosti pokožky.

Pokud je pro vás v zimě faktor SPF50 příliš, klidně můžete sáhnout i po faktoru SPF30. Ze stejné řady jako SPF50 je i MÁDARA OPALOVACÍ KRÉM NA OBLIČEJ SPF 30 S ANTI-AGE EFEKTEM a opět se skvěle doplňuje i s CITY CC KRÉMEM.

Oba tyto opalovací krémy obsahují také pro naši pleť potřebné a prospěšné hydratační látky a také antioxidanty. Antioxidanty jsou skvělým pomocníkem při ochraně před předčasným stárnutím pleti. Působí proti volným radikálům, jako je například i UV záření ze slunce, a zabraňují tomu, aby tyto volné radikály dělaly neplechu na naší pokožce. Je to jedna z nejideálnějších kombinací, kterou můžete své pleti dopřát, abyste ji ochránili před předčasným stárnutím, před úbytkem kolagenu či elastinu a před vznikem pigmentových skvrn.

Jen na okraj připomenu, abyste nezapomněli ani na krk a dekolt. Dekolt make-upem nezakrýváme a spolu s pletí patří mezi první oblasti, kde se při nedostatečné ochraně projeví předčasné stárnutí. Pigmentové skvrny a až povadlé dekolty jsou naší denní součástí, proto doporučuji sáhnout po MÁDARA OPALOVACÍ MLÉKO SE SPF20 a ráno i během dne před pobytem na sluníčku si krk a dekolt ochránit.

Autor: Katka Balabánová

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies